04.04.2016 17:14 Бишкек 3707
4 апрел куни Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев ўзининг қарори билан ҚР Хукуматига 17 март кунини ҳар йили Ақси воқеаларини хотирлаш куни , 24 мартни Халқ революцияси куни сифатида белгиланишини таклиф қилди.
Шунингдек,  Президент Алмазбек Атамбаев ҚР Жогорку Кенгаши депутатларига  2010 йилнинг 7 апрели Қирғизистон халқини ўз эркинлиги, демократия ва адолат учун ўзининг оғир ва қаҳрамонлиги йўлидаги оғир синовдан ўтган  кун сифатида  илгари расмий равишда аталган  «7 апрел – Апрел революцияси куни » ҚР Меҳнат кодекси нормаларидан келиб чиққан ҳолда дам олиш куни сифатида белгилаб беришларини таклиф қилди.