08.04.2016 17:58 Бишкек 4285
7 апрел куни Қирғизистон Республикаси Президенти Таиланднинг маликаси Маха Чакри Сириндхорн билан учрашди. Бу хақида ҚР Президенти матбуот котибияти маълум қилди.
Учрашув чоғида Қирғизистон ва Таиланднинг маданий – гуманитар, маърифий ва туризм соҳалари бўйича ҳамкорлиги масалалари талқин қилинди.
Давлат бошлиғи Таиланд Маликасини илиқ вас амимий сўзлар билан қарши олиб, Зоти Олияларининг юртимизга қилган илк ташрифлари мамлакатлараро ҳамкорлигимизни янги босқичга кўтаради, деган тилагини билдирди.
Президент Алмазбек Атамбаев ва Малика Маха Чакри Сириндхорн белгилаганларидек, мамлакатларимиз орасидаги муносабатларга янада фаоллашиши зарур. Қирғизистон ва Таиланд ўртасидаги алоқалар барча мавжуд соҳаларни қамраб олиши кераклигини икки давлат раҳбарлари таъкидладилар.