18.05.2016 18:01 Ўш 3393
Қирғизистон Республикаси Фавқулотда ҳолатлар вазирлиги қошидаги гидрометрология агентлиги 18 майдан -22 майгача об-ҳаво бўйича таҳминий бюллетенини ҳавола қилди.
Бишкек шаҳрида 18 май куни кучли ёмғир ёғади , момоқалдироқ бўлади. Шамол ғарбдан эсиб секундига 4-9 метрдан 15-20 метрга кучайиши мумкин. Минималь температура кечаси 9…11 градус.
Ўш шаҳрида 18 май куни ёмғир, момоқалдироқ бўлиши мумкин. Шамол ғарбдан эсиб секундига 4-9 метрдан 14 метргача кучайиши мумкин. Минимал температура кечаси 11…13 градус, кундузи максимал ҳарорат 16…18 градус иссиқ.
18 май куни кўп туманларда ёмғир, момақалдироқ, баланд тоғли ҳудудларда қор. Юқори тоғли участкаларни қор қоплаб, яҳмалак бўлиши кутилади. Шамол ғарбдан секундига 4-9 метр. Юқори тоғли участкаларни қор қоплаб, яҳмалак бўлиши кутилади. Шамол ғарбдан секундига 4-9 метр, айрим жойларда 17-22 метр тезликни ташкил этади.
19 май куни айрим жойларда ёмғир, момоқалдироқ, баланд тоғли ҳудудларда қор ёғиши мумкин.
20 май ёғингарчилик бўлмайди. Юқори тоғли участкаларни қор қоплаб, яҳмалак бўлиши кутилади. Шамол ғарбдан секундига 4-9 метр.