04.07.2016 17:06 Бишкек 3030
4 июл куни Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев «2015 йилнинг 26 июнида Бишкек шаҳрида имзоланган, Россия-Қирғизистон ривожланиш жамғармасининг Қирғизистон ҳудудида бўлиши шартлари хақидаги Қирғизистон Республикасининг Хукумати билан Россия-Қирғизистон ривожланиш жамғармаси ўртасидаги Келишимни ратификациялаш борасидаги» Қонунга имзо қўйди.
Қонун Қирғизистон Республикаси Жогорку Кенгашининг 2016 йилнинг 25 май ойида қабул қилинган.
Ушбу Келишимнинг асосий мақсади Россия – Қирғизистон ривожланиш жамғармасининг фаолияти учун Қирғизистон Республикаси ҳудудидақулай шарт-шароит тузиш, Жамғарманинг ходимлари ва ишчиларининг Қирғизистондаги мавқеи ва иммунитетларини аниқлашдан иборат.