20.08.2016 19:08 Ўш вилояти 3536
Ўш вилояти ИИБнинг матбуот котибияти хабар беришича, 2016 йилнинг 18 августида 1983 й таваллуд топган Ўзганд шаҳри турғуни Э.А. ўзига тегишли бўлган автомашинани 30-35 ёшдаги, Осиё кўринишидаги номаълум шахс қўрқитиш йўли билан эгаллаб, олиб қочганини маълум қилган.
Ўш вилояти ИИБ патрул – милиция ходимлар   томонидан кўрилган оператив – қидирув чоғида ушбу жиноятда шубҳаланган 1985 й.т. Ўзганд тумани турғуни А.Ж. ҳибсга олинган.
Тергов пайтида аниқ бўлишича, жиноят содир этган шахс 18 август куни соат тахминан 07:50 Ўзганд шаҳрининг «Пазилат» бозори ёнида «Дэу-Тико» маркали автоуловни, эгасини қўрқитиш йўли билан тортиб олиб, номаълум йўналишда ғойиб бўлган.
Ҳозирда ушбу факт бўйича ҚР ЖКнинг 172 моддаси (Ноқрнуний тарзда автомобил ва автомототранспорт васитасини эгаллаб) бўйича жиноий очилган. Айбланувчи вақтинча ушлаб туриш изоляторига киритилган.