19.10.2016 18:19 3022
19 октябр куни Тошкентда ўтказилаётган Ислом Ҳамкорлиги Ташкилотининг 43 ташқи ишлар вазирлари сессияда иштирок этаётган Қирғизистон ташқи ишлар вазири Эрлан Абдилдаев ўзининг ўзбек ҳамкасби Абдулазиз Комилов билан учрашди.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазирлигининг матбуот котибияти хабарига кўра, мулоқот чоғида қирғиз-ўзбек ҳамкорлигининг икки ва кўп томонлама форматдаги долзарб масалалари муҳокама қилинган.
Томонлар турли босқичдаги икки тарафли контактларни фаоллашиши ва уларнинг тажрибий самаралигини ошириш ўзаро манфаатларга жавоб беришини таъкидладилар.