26.12.2016 19:15 Бишкек 3068
26 декабрда Қирғизистон Республикаси Бош прокуратураси собиқ бош прокурор Аида Салянованинг устидан жиноий иш очди. Бу хақдаги хабарни ҚР Бош прокуратураси матбуот хизмати тарқатди.
Бош прокуратура томонидан ҚР Давлат миллий хавфсизлик комитети томонидан тушган Жогорку Кенгаш депутати Аида Салянова устидан унинг Адлия вазири ўринбосарлиги вақтида ўз хизмат вазифасини суистеъмол қилган ҳолатда, ўша пайтда жиноят содир қилганлиги сабаб қидирувда бўлган А. Елисеевга адвакатлик лицензиясини қайта харакатга қайтарганлиги боис алоҳида очилган иши кўрилиб чиқилган.
Кўрилган ушбу масала бўйича 2016 йилнинг 26 декабрида ҚР Бош прокуратураси томонидан А. Салянова устидан ҚР Жиноий Кодексининг 304 моддасининг 4 бўлими бўйича жиноий иш очилган.