09.02.2017 10:31 Жалолобод вилояти 3303
“Альянс-пресс” ахборот агентлиги жорий йилнинг 18 январида жалолободлик тадбиркор А.Азизовнинг ўлдирилиши бўйича тўлиқроқ маълумот олишга муяссар бўлди.
Тадбиркорга травматик қуроллардан ўқ узган икки қотилни ички ишлар хизматчилари тез орада ҳибсга олишган. Бироқ бу оператив чора билан боғлиқ бўлган муҳим тафсилот матбуотда ёритилмаган эди.
ҚР ИИВги  “Альянс-пресс”га хабар беришича, қотиллик содир этилган жойнинг яқинидаги аптека биносига ўрнатилган видеоназорат камераси қотилларнинг жиноятини ёзиб олган. Шу важдан ҳам қотилларнинг шахсини аниқлаш орган ҳодимлари учун осон кечган.
Улар тадбиркорни ўзаро қўраолмасликлари сабаб ўлдиришган. Бунингдек жиноятларнинг юзини очадиган видеоназорат камераларини яқин келажакда Қирғизистоннинг барча шахарларида кўплаб ўрнатилиши мақсадга мувофиқ бўлар эди, албатта. Ушбу воқеа республикамиздаги видеоназорат тизимларини янада ривожлантирилишига катта туртки бериши аниқ.