26.09.2017 19:48 Ўш вилояти 2617
Новқатда ўтган оммавий митингда «Бир бол» партияси лидери Олтинбек Сулейманов новқатликларни Жээнбеков учун овоз беришга чақирди
ҚР президентлигига номзодлар сайловолди мамлакат бўйлаб сафарларини давом этказишмоқдалар
Новқатда Сооронбай Жээнбековнинг сайловолди митинги бўлиб ўтди. 20 минг одам йиғилган бу митингда парламент депутати, «Бир бол» партияси лидери Олтинбек Сулейманов новқатликларни Жээнбеков учун овоз беришга чақирди. У Сооронбай Жээнбековни « отасининг муносиб фарзанди» эканини эътироф этди. Ўтган асрнинг 90 йиллари унинг оиласи бойиб кетиши, давлат мулкини бошқалардай ноқонуний ҳусусийлаштириб олиши мумкин эди. Лекин улар тайёр имкониятлардан фойдаланиб қолишга уринмадилар. Олтинбек Сулейманов Сооронбай Жээнбековни қирғизистонликлар учун энг яхши танлов эканини таъкидлади.