08.02.2018 11:38 Бишкек 2550
Қирғизистон Республикаси Молия полицияси «Альянс-Пресс» агентлигига маълум қилишича термопластик автоматларни, яъни полимер материаллардан турли қисмларни қуйиш учун ускуналарни мамлакатимизга экспорт қилувчи компаниялардан бири божхона тўламларини тўламаган.
Молия полициячиларига кўра ОсОО «Консалт Трейд» ЖЧЖ фирмаси 2016 йилнинг охирига қадар умумий қиймати 9 миллион долларлик ускуна олиб келган, лекин божхона билан ҳисоблашмаган. Натижада Молия полицияси мамлакатимиз бюджетига 77 миллион сом, бошқача айтганда 1 миллион доллардан зиёд зиён етказилган. Ушбу фактлар бўйича жиноий иш очилиб, Молия полицияси феврал ойидан тергов бошлаган. Иш фақат факт бўйича очилгани учун, ҳозирча бирор бир шахсга айблов қўйилганича йўқ.