28.11.2015 23:31 Соҳиба Шокирова 3578
28 ноябрда ёш тадбиркорлар асосиацияси 40 дан зиёд ишбилармонларни уюштириб, Ўш шаҳридаги Қирғиз драмма театри биносида иш ярмаркасини ташкил қилди
28 ноябрда ёш тадбиркорлар асосиацияси 40 дан зиёд ишбилармонларни  уюштириб, Ўш шаҳридаги Қирғиз драмма театри биносида  иш ярмаркасини ташкил қилди. Ўш ва Чуй вилоятларининг бир қатор корхоналар бириктирилиб ўтказилган ушбу ярмаркадаги ҳаридоргир  озиқ-овқат маҳсулотлари, хўжалик моллари, қурулиш ашёлари  шахар аҳолисида яхши таъсуротлар қолдирди. Шу билан бирга  катта ва ўрта-кичик  корхона бошлиғлари ўзарони  талаб эҳтиёжларидан келиб чиққан ҳолда  ҳамкорлик келишимларини туздилар.
«Келажакда шундай ярмаркалар ўтказилиб  турилиши икки тарафлама мамлакат ривожига ўзининг салмоқли хиссасини қўшади»  деб умид  қиламиз дейди ушбу тадбирнинг уюштирувчиларидан бири.