13.04.2016 16:35 Бишкек 3062
Бугун, 13 апрел кунининг иккинчи ярмида Жогорку Кенгаш мажлисида Сооронбек Жээнбеков Қирғизистон Республикасининг Бош вазири этиб тайинланди.
13 апрел куни, эрталаб  «Республика – Ата-Журт» ва «Бир Бол» сиёсий партиялари парламент фракциялари ўзларининг навбатсиз йиғилишларида Сооронбек Жээнбековнинг номзодини Қирғизистон Республикасининг Бош вазири лавозимига лойиқ деб топдилар.
Шунингдек кеча 12 апрел куни ушбу лавозимга С.Жээнбековни ўз навбатсиз йиғилишида Қирғизистон парламентининг  кўпчилик каолицияси лойиқ  деб топган.
Бугун, куннинг иккинчи ярмидаги  Жогорку Кенгаш мажлисида Сооронбек Жээнбеков  Қирғизистон Республикасининг Бош вазири этиб тайинланди. Унинг фойдасига 120 депутатдан 115 овоз берди.