04.06.2016 08:46 Бишкек 3109
6 июн куни Россия Федерацияси Хукумат раиси Дмитрий Медведев Қирғизистонга расмий сафар билан келади. Бу хақида ҚР Хукумати матбуот котибияти хабар тарқатди.
Расмий сафар жараёнида Россия Федерацияси  Бош вазири Дмитрий Медведев Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаев, Қирғизистон Республикаси Бош вазири Сооронбай Жээнбеков билан учрашади.
Шунингдек Россия Федерацияси  Хукумати раиси Дмитрий Медведев 2016 йилнинг 7 июнида Бишкекда ўтадиган МДҲ давлатларининг хукумат раҳбарларининг мажлисида иштирок этади.