05.07.2016 18:01 Бишкек 4239
5 июл куни ёғаётган ёмғирга қарамай Бишкекнинг Ғалаба Майдонида республиканинг барча ҳудудларидан келган минглаган мусулмонлар қатнашган Ийди-Фитр намози ўқилди.
Унда Қирғизистон Республикасининг Бош вазири бошчилигидаги бир қатор расмийлар, жумладан Парламент аъзолари ҳам қатнашдилар.
Шунингдек Хукумат бошлиғи Сооронбай Жээнбеков Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбаевнинг Хайит байрами билан боғлиқ табрикномасини ўқиб берди.
«Муборак Рамазон ойи – инсонларни интифоқчиликка, ҳамкорликка, ҳалолликка , эзгуликка етаклайди. Ушбу Улуғ кунда Оллоҳ – Таолога сиғиниб, намоз ўқигани келган ватандошларим, Сизларга, барча қирғизистонликларга, «Тутган рўзаларингиз Оллоҳ наздида қабул бўлсин!» деган чин дилдан чиққан изҳоримни айтаман. Яратган Эгам яхши тилакларимизни, олдимизга қўйган асл мақсадларимизни амалга оширсин! Иймонимиз мустаҳкам, феъли абадимиз тоза бўлсин. Илоҳим халқимизга, ҳар биримизнинг оиламизга тинчлик-офият, фаровончилик, бахт-саодат берсин!