18.08.2016 20:12 Бишкек 3404
Ички Ишлар Вазири Кашкар Джунушалиев БМТнинг бангмоддалари ва жиноятчилик бўйича бошқармаси (БЖБ)нинг ҳудудий вакили Ашита Миттал билан учрашди. Бу хақда ҚР ИИВнинг матбуот котибияти хабар берди.
Бугун, 18 августда Ички ишлар вазири генерал майор Кашкар Джунусалиев БМТ қошидаги бангмоддалари ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Марказий Осиёдаги ҳудудий вакили Ашита Миттал иш учрашувини ўтказди.
Учрашув қатнашчилари милиция реформацини амалга ошириш жараёнида Ички Ишлар Бўлимларида аёллар ва миллий озчилик вакилларини сонини ошириш, ҳамда ИИБга техник ёрдам кўрсатиш бўйича масалаларни муҳокама қилдилар.
Учрашув чоғида ИИБ томонидан илгари амалга оширилган лойиҳаларнинг унумли бўлгани, шунингдек икки томонлама ҳамкорлик фаоллиги мустаҳкамланганлигини таъкидланди.