17.10.2016 21:34 Бишкек 3213
Бишкек шаҳрининг маҳсус ажратилган ер тилкасида Туркия Бош вазири аппарати қошидаги ҳамкорлик ва ривожланиш бошқармаси билан тузилган шартнома асосида кўп функционалли медицина комплекси биносининг қурилиш ишлари бошланди.
Ушбу комплекс бир йилга қолмай битказилиши режалаштирилган. Унга кўра, мазкур шифо маскани ўз пациентларини 2017 йилнинг 31 августида эшик очиб кутиб оладилар.
«Альянс-Пресс» ахборот агентлигига ушбу лойиҳанинг ташаббускори ҚР Соғлиқни сақлаш вазири Талантбек Батиралиев янги иншаотнинг афзалликлари айтаётиб: « Туркияда тўнтариш бошланганда, мен айнан шу объектнинг тақдирини борасида кўп қайғурдим:- «Наҳотки, ушбу лойиҳа барбод бўлади» дея. Бироқ бахтимизга ҳаммаси яхшилик билан битди»,-дейди.
Шунингдек Ботиралиевнинг сўзларига қараганда, Ўш шаҳрида ҳам , ушбу ҳудуддаги кўп йиллик муддатдан сўнг 250 койкалик янги шифохона қурилиши бошланади. Бу медицина иншаоти Хитой Халқ Республикасининг гранти эвазига қад ростлайди.