06.12.2016 20:19 Бишкек 3103
2016 йил якунида Қирғизистон пойтахтини янги йил байрамларига безатиш ва иллюминациялаш учун 15 миллион сом сарфланиши керак. Ундан 5 миллион соми ҳомийлар томонидан ажратилади
Шунингдек пойтахтда янги асосий арча ҳам пайдо бўлади. Бу хақда Альянс-Пресс агентлигига Бишкек шаҳри мэрияси хабар берди.
Агар ўтган 2015 йилда янги йил байрамларига пойтахт юқоридаги маблағдан  уч бора кам харажат ажратганини ҳисобга олсак, жорий йилда бишкекликлар ва пойтахт меҳмонлари илгаргига қараганда, мегаполисимизнинг умуман янги ёрқин ва башанг таравотини кўрадилар.