28.02.2017 15:40 Бишкек 3119
Халқаро Аёллар байрамига пойтахт мэрияси Оқ уй олдида очиқ осмон остидаги кўргазмани ташкил этишга киришди
Ушбу кўргазмада таниқли А.Жоробаев, А.Федоров ва бошқа таниқли фоторассомларнинг ижодий ишларидан намуналар қўйилади. Фотосуратлар  атайлаб ичкаридан ёритиладиган конструкцияларга жойлантирилгани учун кўргазмани кечаси ҳам томоша қилиш мумкин.  Юзта фотосуратларда Қирғизистоннинг турли ёшдаги, турли миллат ва касбдаги аёллар тасвирланган. Кўргазманинг бир қисми совет даврининг машҳур аёлларига бағишланади. Масалан Алексей Федоров архивидан олинган бир фотосуратда Қирғизистон ССРнинг аёллар съездига келган делегатлар акс этган.
Суратнинг олд томонида машҳур пахтакорлар Социалистик Меҳнат Қаҳрамонлари комбанер Санталатхон Юсупова ва Дилором Рафиқовалар турибдилар.