25.08.2017 19:36 Бишкек 2833
Шу кунларда «Альянс-пресс» таҳмин қилганидек, бугун ҚР Жогорку Кенгаши жуда кўп овозлар билан Сапар Исаков бош бўлган янги ҳукумат таркибини тасдиқлади
Унинг таркибига илгари санаб ўтганимиздек, Биринчи вице -премьер Толкунбек Абдыгулов, ва  вице-премьерлар Темир Джумакадыров, Дуйшенбек Зилалиев ва бошқалар кирдилар. Сапар Исаков ўзининг «Альянс-пресс» агентлигига берган  экспресс-интервьюсида «менинг Жогорку Кенгаш эътиборига ҳавола қилган дастурим «40 қадам»деб аталади». Бироқ бу биз қирққинчи қадамимизга,  қолган  39 қадамни босгандан кейин етамиз дегани эмас. Биз тезкорлик асосида бирданига бир неча соҳаларда комплекс тадбирларни амалга оширамиз. Бу ишни амалга ошириш учун Сооронбай Жээнбеков етакчилигидаги министрлар девони келажагимиз учун яхши заҳира тайёрлаб кетди. Муҳими ислоҳатлар темпини табора ошириб боришимиз зарурлигида.