15.03.2018 14:39 Бишкек 2440
15 мартдан бошлаб, 3 ой давомида Қирғизистоннинг Давлат рўйхатга олиш хизмати шахсий автотранспортни имтиёзли равишда қайта рўйхатдан ўтказиш ишларини юргизади
Бу хақда «Альянс-пресс» агентлигига ҚР ДРҲ маълум қилди. Ушбу муҳлат орасида қайта рўйхатга олиш учун 1000 сомдан озроққа тушади. Ўз автомобилларини «ишонч қоғози» орқали сотиб олганлар, ўз алоқалари давлат билан расмийлаштиришнинг имтиёзли равишда амалга оширишлари мумкин. Бунинг оқибати қайта рўйхатдан ўтганлар учун ижобий бўлиши аниқ. Чунки, янги тайёрланаётган Маъмурий Кодексга кўра, видеоқайдловларда йўл харакатларини бузиб суратга тушган автотранспорт учун жарималарни , ҳайдовчи эмас, айнан машинанинг юридик эгаси тўлайди.