20.06.2023 17:09 Бишкек 2296
Бишкекдаги Ўзбекистон дипломатик ваколатхонасида Қирғизистон оммавий ахборот воситалари вакиллари тақдирланди
БИШКЕК.20 июн-Alliance Press. Ўзбекистоннинг Қирғизистон Республикасидаги элчихонаси 27 июн куни Ўзбекистонда нишонланадиган матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан Қирғизистон оммавий ахборот воситалари вакилларини дипломатик ваколатхона биносига таклиф қилди.
Тадбирдан кўзланган асосий мақсад  Қирғизистон оммавий ахборот воситалари вакиллари ва Ўзбекистон элчихонаси ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш, шунингдек, Ўзбекистонда амалга оширилаётган кенг кўламли ўзгаришлар, эришилаган ютуқлар, иқтисодий жозибадорлик, республиканинг сайёҳлик салоҳияти ва бўлажак муҳим сиёсий тадбир–президент сайлови ҳақида маълумот беришдан иборат эди.
Қирғизистон оммавий ахборот воситалари вакилларини Ўзбекистон элчихонаси маслаҳатчиси Бахтиёр Розбакиев илиқ сўзлар билан кутиб олди.
Бахтиёр Розбоқиевнинг расмий нутқидан сўнг, элчихона ходимлари" Ўзбекистон ва Қирғизистон орасидаги кенг қамровли стратегик шериклик, Ўзбекистон ва Қирғизистон ўртасидаги дўстона муносабатларни ривожлантириш ва мустаҳкамлашга қўшган ҳиссаси учун " бир қатор Кабар","Вечерний Бишкек",”Аки Пресс”, “Акчабар” каби қирғиз ахборот агентликлари қаторида бизнинг " Aльянс-Пресс " ахборот-таҳлил агентлигимизни ҳам айни  дипломатик миссиянинг  “ Миннатдорчилик Хати” билан тақдирладилар.